Ako to funguje

Ako si môžem objednať?

K dispozícii sú tri možnosti:

1) začneš debničkovať – predplatíš si debničky na celú sezónu a viac sa nebudeš musieť starať (tlačidlo „chcem deničkovať“). Debničky majú preddefinovaný obsah zo sezónnych plodín ale samozrejme určité úpravy budú po dohode s nami možné. Ak využiješ tento spôsob a predplatíš si pravidelný odber debničky, vďaka tebe darujeme jednu debničku rodine v núdzi, ktorú vyberieme v spolupráci s OZ Podaj ďalej.

2) debničku si objednáš jednorázovo – tak isto ako v prvom prípade debnička má preddefinovaný obsah zo sezónnych plodín. Jej aktuálne zloženie nájdeš v časti obchod. Ak budeš chcieť niečo v debničke zameniť, napíšeš nám to do poznámky k objednávke.

3) vyskladáš si vlastnú debničku z ponuky v našom e-shope. Minimálna objednávka je v hodnote 10€.

Dokedy si objednať a kedy mi príde debnička domov?

Objednávky uzatvárame vždy do utorka 20:00 a rozvážame každý štvrtok v poobedňajších hodinách. V prípade zlého počasia sa môže termín rozvozu posunúť o deň skôr alebo neskôr. Na presnom čase sa s tebou telefonicky dohodneme.

Prečo sa uzatvárajú objednávky už v utorok?

Kvôli tomu, aby sme spracovali všetky objednávky a farmári stihli úrodu zozbierať a pripraviť na štvrtok. My vo štvrtok tieto čerstvé plodiny vyzdvihneme, vyskladáme debničky a dovezieme k zákazníkom domov.

Čo ak nebudem v čase vášho príchodu doma?

Keďže ti pred príchodom budeme vždy volať, debničku ti dovezieme na tebou určené miesto v rámci Prešova. V prípade potreby necháme debničku u suseda, pod schodmi a pod.

Aká je cena za debničku?

Malá debnička stojí 13€ a veľká 20€. Ceny za produkty mimo debničiek sú uvedené v e-shope.

Koľko stojí doprava?

V cene je zahrnutá doprava aj kartónová debnička. Ceny uvedené na stránke sú konečné.

Aké sú možnosti platby?

1) Jednorázový nákup

a) úhrada na dobierku – za debničku zaplatíš v hotovosti pri doručení.

b) úhrada vopred prevodom na IBAN: SK6383300000002601416254

2) Predplatné na celú sezónu – vopred prevodom na IBAN: SK6383300000002601416254

Čo obsahuje debnička?

Debnička obsahuje sezónne ovocie a zeleninu, ktoré práve dopestovali naši farmári v okolí Prešova na svojich poliach a záhradách. V časti plodiny  (kalendár dostupnosti) nájdeš rozpis ovocia a zeleniny na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. O konkrétnejšom obsahu debničky ťa budeme informovať v daný týždeň v rámci newslettera.

Prečo má debnička preddefinovaný obsah?

Kým si objednávaš debničku, väčšina ovocia a zeleniny od našich farmárov je stále na strome, v pôde, či na kríku a je zozbieraná až v deň rozvozu. Vďaka tomu vieme zaručiť maximálnu čerstvosť ale zároveň nevieme dopredu určiť presný obsah debničky, pretože dozretie plodín je závislé od počasia. Debničkovanie je založené na sezónnosti a všetci by sme mali rešpektovať prírodu. Je predsa najzdravšie jesť to, čo je čerstvé a práve dopestované.

Môžem si zameniť niektorú plodinu v debničke za inú?

V prípade, že si neželáš niektorú z plodín v debničke (alergia, máte od babky a pod.), alebo potrebuješ na nedeľný obed presne 5 kg zemiakov, či 3 hlávky šalátu, napíš nám to do poznámky k objednávke, prípadne nás kontaktuj na info@mojzelovoc.sk, alebo na tel. č. 0904 824 204. Určite sa dohodneme 🙂

Ako vyzerá debnička?

Debnička je vyrobená z recyklovateľného kartónu a má dve veľkosti. Malá má 40x30x17 cm a veľká 57x37x14 cm. Veľká debnička je vhodná pre rodinu a malá pre 2-3 ľudí.

Odkiaľ pochádzajú plodiny v mojej debničke?

Všetky plodiny pochádzajú od farmárov z okolia Prešova. Presný pôvod zeleniny a ovocia sa dozvieš v časti plodiny (kalendár dostupnosti) alebo z profilov našich farmárov.

V čom sa líši naše ovocie a zelenina od tej v bežnom obchode?

Plodiny, ktoré obsahujú naše debničky boli vypestované na poliach v odľahlejších častiach dedín bez zbytočnej chémie za pomoci prírody. To je dôvodom, prečo nevieme zaručiť presné zloženie debničky v konkrétny deň. Ak chýbajú slnečné lúče, alebo je priveľa dažďa, odďaľuje sa dozrievanie plodín. Produkty v e-shope sú domácou produkciou ľudí z okolia, ktorým záleží na kvalite.

Prečo by som mal jesť lokálne potraviny?

Pretože pre ľudský organizmus je najprirodzenejšie a najzdravšie jesť to čo dozreje v jeho zemepisných šírkach. Touto zásadou sa riadili naši predkovia po dlhé stáročia a preto je naše trávenie prispôsobené tomuto spôsobu stravovania.  Okrem toho kupovaním lokálnych potravín dávame prácu ľuďom okolo nás a podporujeme ekonomiku našej krajiny.

Ako funguje pravidelný odber?

Ak si predplatíš debničku na celú sezónu, každý štvrtok ti dovezieme priamo domov debničku plnú ovocia a zeleniny od miestnych farmárov. Debničková sezóna začína 31.5. a končí 29.11.2018. Začať a skončiť s debničkovaním môžeš samozrejme aj v inom termíne v rámci tohto obdobia a cena bude alikvotne zmenená. V deň doručenia ti vždy zavoláme a dohodneme čas a miesto doručenia. V prípade, že niektorý týždeň nebudeš doma (napr. dovolenka), peniažky za dané obdobie ti vrátime. Aktuálne zloženie debničky upresníme každý týždeň mailom. Ak sú plodiny, ktoré si nepraješ dostávať (alergia, máte od babky a pod.), alebo by si chcel niečo zameniť, prosím informuj nás o tom. Viac informácii nájdeš v časti „chcem debničkovať“

Môžem pravidelný odber zrušiť?

Samozrejme. Ak by ti náhodou tento systém nevyhovoval, môžeš ho kedykoľvek zrušiť a peniaze za nevyčerpané obdobie ti vrátime.

Je debnička a ostatný obalový materiál vratný?

Áno je. Debničku ako aj rôzne fľaše nám môžeš samozrejme vrátiť.

Stále mi niektoré veci nie sú úplne jasné…

V prípade akýchkoľvek otázok alebo spätnej väzby nás neváhaj kontaktovať na našom tel. č. 0904 824 204, alebo na info@mojzelovoc.sk.