Baranie rohy

Plodiny

Baranie rohy

Dostupnosť: Júl – September

Farma: Jaroslav 

Ako všetky druhy papriky pochádzajú aj baranie rohy z Latinskej Ameriky, priamo z Mexika. Tieto štíhle, dlhé a pokrútené papriky môžu na prvý pohľad vyzerať nevábne, ale mnohí z nás ju však vyhľadávajú ako lahôdku. Baranie rohy sú veľmi cennou zeleninou, najmä pre vysoký obsah vitamínu C, tiamínu, riboflavínu a vlákniny.

Zvyšujú chuť do jedla, priaznivo menia prostredie črevnej sliznice a ovplyvňujú močové ústrojenstvo. Štipľavé odrody obsahujú pálivú látku kapsaicín, ktorý dokáže odbúravať uložené tukové zásoby a znižovať príjem kalórií do tela. Osoby ktoré pravidelne konzumujú kapsaicín sú o 8 % chudšie ako ostatní a taktiež sa dokázalo, že  kapsaicín zničí až 80 % nádorových buniek.

Baranie rohy sú určené najmä na sterilizáciu celých plodov, bez odstraňovanie semien. Konzumujú sa samotné, ako príloha k nakladaným syrom, nakrájané do pikantných zmesí aj ako príloha k mäsu či na pizzu.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.