Broskyne

Plodiny

Broskyne

Dostupnosť: August

Farma: Agromix

Toto chutné a šťavnaté ovocie plné vitamínov a minerálnych látok sa začalo pestovať už pred 4 tisíc rokmi v Číne a do Európy ho dostali kupci po hodvábnej ceste. Jej nevlastnou sestrou je nektarinka, ktorá vznikla náhodným skrížením so slivkou.

Broskyne majú upokojujúce účinky. Prostredníctvom horčíka, selénu, či zinku zlepšujú náladu a odstraňujú pocity strachu a nervozity. Sú zdrojom kyseliny listovej, dôležitej hlavne v tehotenstve pretože napomáha deleniu buniek a taktiež majú využitie aj ako liek proti kašľu a dokonca sú veľmi nápomocné pri astme.

Ak chceš schudnúť, broskyne sú pre teba ideálne, pretože znižujú chuť na sladké. Sú ľahko stráviteľné a pomáhajú ustáliť hladinu cukru v krvi, čo je pri držaní diéty veľmi dôležité. Majú odvodňujúce a ľahko preháňavé účinky, upokojujú tráviacu sústavu a stabilizujú hladinu hormónov.

Nezabudni, že broskyne by si mal konzumovať pred jedlom a nie ako dezert, lebo povzbudzujú chuť do jedla. Tak isto ako pri marhuliach aj kôstky broskýň nie sú vhodné na konzumáciu, vzhľadom na to, že obsahujú látky, z ktorých vzniká v organizme kyanovodík a jedz ich vždy čerstvé, lebo ak je broskyňa v niektorom mieste nahnitá je obvykle napadnutá plesňou.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.