Červené ríbezle

Plodiny

Červené ríbezle

Dostupnosť: Júl

Farma: Agromix, Viktor

Už po generácie sú ríbezle v našich končinách cenným prírodným zdrojom dôležitých látok pre zdravie. Toto príjemne kyslasté ovocie je známe svojím vysokým obsahom vitamínu C. Už hrsť ríbezlí zabezpečí celodennú dávku tohto vitamínu.

Plody obsahujú karotenoidy, významné antioxidanty, ktoré chránia naše sliznice a zrak. Nájdeme v nich kyselinu salicylovú, ktorá je veľmi nápomocná pri infekciách tráviacej sústavy.  Sú veľmi vhodné ako prevencia proti prechladnutiu, chrípke, zápalu dutín , ale aj angíne. Podporujú peristaltiku čriev a perfektne pôsobia pri zápche. Vďaka rutínu sú ríbezle veľmi prínosné pre ľudí, ktorí trpia rôznymi cievnymi ťažkosťami.  Sú prírodným liekom proti kŕčovým žilám hemeroidom, či opuchom končatín.

Aj po tepelnej úprave si zachovávajú množstvo účinných látok ale najzdravšia je konzumácia čerstvých ríbezlí.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.