Čučoriedkový sirup

Plodiny

Čučoriedkový sirup

Dostupnosť: September – Október

Farma: Domáce chuťovky

Spomedzi ovocia sú čučoriedky najväčším zdrojom antioxidantov s najvyššou schopnosťou ničiť voľné radikály, ktoré poškodzujú bunky a spôsobujú rýchlejšie starnutie telového tkaniva.  Antokyaníny, ktoré obsahujú ti zlepšia krvný obeh a pomáhajú transportovať živiny v tele, čím chránia pred stareckou demenciou, urýchľujú hojenie rán a stabilizujú hladinu cukru v krvi, čo je dôležité pri cukrovke druhého typu. Tým, že podporujú tvorbu dopamínu, sú vhodné aj pri odvykacích kúrach fajčiarov.

Čučoriedky dokážu zastaviť hnačku a telo dozásobia všetkými potrebnými minerálmi o ktoré jej vinou prišlo. Tieto modré bobuľky preukázateľne zlepšujú zrak, najmä videnie za šera a v noci, čo v druhej svetovej vojne dokonca testovali aj na pilotoch Royal Air Force. Zásluhou vitamínu C a betakaroténu sú  vhodnou ochranou proti infekciám, najmä zápalom ústnej dutiny a hrtana.

Výborný do čaju alebo na osladenie vody.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.