Feferóny

Plodiny

Feferóny

Dostupnosť: Júl – September

Farma: Jaroslav 

Štipľavé feferóny dokážu pomôcť tvojej imunite a naštartovať lepšie spaľovanie tukov. Je známe, že jedným z účinkov feferónovi je aj ich vysoká schopnosť spaľovať prebytočný tuk, ktorý premieňajú na energiu. Za ich štipľavosť môžu kapsacinoidy, pričom najdôležitejší z nich je kapsaicín. Kapsaicín totiž dokáže aj odbúravať uložené tukové zásoby a znižovať príjem kalórií do tela. Osoby ktoré pravidelne konzumujú kapsaicín sú o 8 % chudšie ako ostatní a taktiež sa dokázalo, že  kapsaicín zničí až 80 % nádorových buniek.

Feferóny sú vďaka obsahu kapsaicínu považované za prírodné antibiotikum, vďaka ktorému výborne ničia baktérie, znižujú krvný tlak, zlepšujú trávenie, pôsobia antioxidačne, znižujú hladinu cukru v krvi ale taktiež sa považujú za veľmi účinné prírodné afrodiziakum

Najúčinnejší spôsob ako ich konzumovať je jesť ich čerstvé, čo väčšinou platí pri každej  inej zelenine či ovocí. Jesť ich však môžeš aj nakladané v sladkokyslom náleve, alebo si ich môžeš pridávať v sušenej forme do rôznych polievok, mäsa, či omáčok.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.