Hrach

Plodiny

Hrach

Dostupnosť: Júl

Farma: Dominik

Hrach je veľmi hodnotná zelenina ukrývajúca mnoho zdravých rastlinných látok. Je bohatý na bielkoviny, má nízku hladinu tukov a vďaka vysokému obsahu sacharidov a vlákniny dokáže rýchlo dodať energiu a zasýtiť.

Preto je veľmi vhodný pre vegetariánov a taktiež by ho mali konzumovať osoby s diabetom, pretože garantuje vyváženú hladinu cukru v krvi. Minerálne látky ako horčík a draslík chránia srdce a zbavujú únavy a podráždenosti. Prostredníctvom vápnika ti hrach zabezpečuje silné kosti, väčšie svaly, napomáha pri bolestiach chrbta a dokonca dokáže mierniť alergické reakcie.

Šálka hrachu ti dodá polovicu dennej dávky vitamínu C, ktorý ťa chráni pred infekciami a zhubnými nádormi. Táto strukovina je plná vitamínu B1, ktorý sa nazýva ja duševný vitamín, pretože priaznivo vplýva na nervovú sústavu. Malé zrná hrachu pôsobia liečivo pri zápale žíl a sú nevyhnutné pre správne fungovanie pamäte a pri sústredení.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.