Jedľová medovica

Plodiny

Jedľová medovica

Dostupnosť: Január – December

Farma: Medár

Tento úžasný med vzniká tým, že včely nezbierajú nektár ale sladké kvapôčky, ktoré vylučujú vošky živiace sa šťavou zo sviežich jedľových ihličiek. Do úľov prinášajú najkvalitnejšiu medovicu, akú je schopný slovenský les poskytnúť. Najkvalitnejšiu preto, lebo je najčistejšia a nie je zmiešaná s nektárom rastlín.

Ide o biologický veľmi hodnotný med s účinnými liečivými účinkami, najmä pri ochorení dýchacích ciest. Z medovinových medov je  najviac  cenený, kvôli jeho špičkovej svetovej kvalite. Med má tmavo-jantárovú farbu, hustú konzistenciu, lahodnú maslovú jemne sladkastú chuť s príjemnou karamelovo-orechovou vôňou. V súvislosti s  extra kvalitou  a  silou tohto medu, bol med z  jedľovej medovice  z Bardejova od pána Voľanského laboratórne  exaktne preskúmaný a zistilo sa, že v antibakteriálnych účinkoch je účinnejší ako svetoznámy medicínsky med Manuka. Tento med bol vytvorený včelou medotvornou z kvitnúcich exotických čajovníkovych stromov manuka, ktoré  rastú  výnimočne  len  na  Novom Zélande a ako čisto prírodný liek bol používaný už  pred 4-tisíc rokmi pôvodnými obyvateľmi Nového Zéland.

Jedľová medovica má silné regeneračné schopností a mimoriadne antibakteriálne vlastností, ktoré pôsobia vysoko preventívne v čase keď si  bakteriálne infekcie vytrvalo a stále viac budujú rezistenciu. Zabraňuje rastu a šíreniu patogénnych baktérii, plesní a veľmi účinne pomáha aj pri regenerácií buniek, obnove tkanív, potláčaní zápalov, bolestiach kĺbov, popáleninách, psoriáze, ekzémoch a vyrážkach. Preukazuje vynikajúce výsledky pri čistení rán a bráni rastu baktérií pri nebezpečných infekciách. Výnimočný je aj pri hojení rán s minimálnou tvorbou  jaziev.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.