Medovka

Plodiny

Medovka

Dostupnosť: Jún – Október

Farma: Dominik

Medovka má krásnu citrónovú vôňu a jej liečivé účinky maximalizujeme ak ju pozbierame ešte pred rozkvitnutím, pretože neskôr zbieraná vňať stráca svoju typickú vôňu aj účinnosť.

Čaj z medovky je veľmi príjemný s upokojujúcim a protivírusovým účinkom. Je vhodný najmä pri herpese, chrípke, chorobách z prechladnutia a iných vírusových ochoreniach. Táto zázračná bylinka pôsobí ako sedatívum na centrálny nervový systém, preto sa používa pri nervových poruchách, epilepsii alebo nespavosti Ak večer vypiješ 2 hodiny pred spaním šálku medovkového čaju, budeš dobre spať a ešte budeš mať aj pekné sny.

Je veľmi nápomocná ak si psychicky vyčerpaný, máš opuchy, srdcovú neurózu, prípadne migrénu. Medovka taktiež uvoľňuje bolesti a kŕče čriev, odstraňuje plynatosť, napomáha pri črevných a žalúdočných kolikách ale aj pri bolesti žalúdka a žlčníka.

Medovku je najlepšie užívať doma v pokoji, prípadne večer, pretože znižujú schopnosť koncentrácie.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.