Múka z vlašských orechov

Plodiny

Múka z vlašských orechov

Dostupnosť: Január- December

Farma: Jarinovci

Ak nemôžeš alebo nechceš konzumovať klasickú obilnú múku, je pre teba výbornou možnosťou nahradiť ju práve orechovou múkou.

V dnešnej dobe môžeme smelo povedať, že vlašské orechy sú najzdravšie zo všetkých orechov a už mnoho storočí ich ľudia považujú za symbol plodnosti, za čo vďačí orech mangánu. Tento stopový prvok totiž podporuje plodnosť u oboch pohlaví. Veľkú časť tvoria zdraviu prospešné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny, ktoré brzdia zápalové procesy, či zabraňujú vzniku zrazenín v cievach. Sú vhodné pri artritíde ale ja kožných problémoch ako ekzém, alebo lupienka.

Obsahujú pyridoxín, ktorý má na starosti správnu funkciu mozgu a tvorbu červených krviniek. Prostredníctvom fosforu a lecitínu zlepšujú duševnú výkonnosť a sú nevyhnutné pre nervovú sústavu.

Nezabudni, že orechy sú aj výborným prostriedkom pri rekonvalescencii na posilnenie organizmu. Orechovou múkou môžeš bielu múku nahradiť všade tam, kde sa hodí typická chuť orechov. Je výborná na pečenie a môžeš z nej pripraviť muffiny alebo zákusky.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.