Agromix

Keď sme prvý krát vstúpili na farmu Agromix boli sme ohromení. Každým smerom, ktorým sme sa pozreli sa rozprestierala nekončiaca pláň plná ovocných stromov, či jahôd. Náš pocit ešte umocnilo nádherné májové slnko a hrad Čičva, pod ktorým sa celá farma rozprestiera. Keď nás privítal pán Vagaský, neboli sme si istí, či bude pre jeho veľkú farmu zaujímavé spolupracovať s debničkármi z Prešova. Ale opak bol pravdou.  Pán riaditeľ bol k nám veľmi prívetivý, veľmi ho zaujala naša myšlienka a od samotného začiatku spolupráce sa nám snažil pomôcť ako vedel.

Pán Vagaský zveľaďuje Agromix už viac ako 20 rokov a darí sa mu to výborne. Bývalé družstvo pretvoril na fungujú podnik, ktorý sa snaží dodať ľuďom chutné a zdravé plodiny, ktoré sú známe v širokom okolí. Pri pestovaní sa snažia správať maximálne ekologicky a používajú hnojivá iba v nevyhnutne potrebnom množstve. Deti v škôlkach a školách v okolí Sedlísk majú to šťastie, že si môžu pochutnávať na nadmieru chutných jahodách, broskyniach, či slivkách z Agromixu.

Na 15 hektároch sa už čo to urodí a pán Vagaský nechce aby čo i len kilo vyšlo nazmar. Zvláda to vďaka tímu 20 ľudí a šalamúnskym riešeniam.  Jedným z nich je využitie neštandardného ovocia alebo ovocia druhoradej kvality na výrobu 100% ovocných štiav. Druhým a medzi obyvateľmi z okolia veľmi obľúbeným riešením je samozber. Každé jedno ovocie, ktoré má v ponuke si môžu záujemcovia prísť nazberať. Veľkej obľube sa teší samozber najmä na konci mája a v júni keď je sezóna jahôd. Ak ste ešte neochutnali jahody zo Sedlísk, určite by ste to mali vyskúšať. Garantujeme vám, že lepšie ste ešte nikdy nejedli.

Pán Vagaský zastáva názor, že čerstvá strava bez konzervantov je tým najlepším, čo môžeme telu a vôbec sebe dať a my s ním úplne súhlasíme. Každý kto ochutnal ovocie z pod hradu Čičva si ho nevie vynachváliť a preto sme sa ho rozhodli pridať do debničiek pre našich spokojných zákazníkov.

Zoznam plodín:

Jahody

Višne

Marhule

Slivky

Broskyne

Maliny

Červené ríbezle

Hlávková kapusta

Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, lebo tie sú závislé od počasia a zásob.