Jarinovci

Keď sme sa s týmto sympatickým párom stretli po prvý krát u nich doma, ihneď sme vedeli, že sme na správnej adrese. Už naša úvodná debata naznačila, že sme všetci zanietení pre rovnakú myšlienku. V tento zasnežený večer nám pri čaji manželia Jarinovci vysvetľovali celý výrobný proces ich produktov z maku a z vlašských orechov.
Ozrejmili nám, že vlašské orechy môžeme použiť úplne celé a nezostane žiadny odpad. Najprv sa orechy ručne pretriedia a následne sa vylisujú. Po vylisovaní získame z vlašských orechov olej, ktorý je jeden z najdokonalejších a najvýživnejších olejov vôbec. Potom ako sa olej zleje do fliaš, použije sa zvyšok vylisovanej hmoty na 100% nátierku z vlašských orechov, alebo ako tomu hovoríme my – orechové maslo, ktoré má lahodnú orechovú chuť a je výborné na pečivo. Samozrejme sme ho rovno aj vyskúšali v kombinácii so sušienkami a bolo výborné.  V neposlednom rade vyrobia šikovní manželia z vlašských orechov aj múku, ktorá je prirodzene bezlepková a pečú sa z nej výborné zdravé koláče. Nakoniec dajú menej kvalitné orechy sýkorkám a škrupiny pridávajú do krbu aby nevyšlo nič navnivoč. Aby toho už teraz nebolo dosť, z maku vyrábajú makový olej, ktorý obsahuje až 12-krát viac vápnika ako kravské mlieko a makovú múku, ktorá je taktiež prirodzene bezlepková a je výborná napríklad na pečenie bábovky.
Sme veľmi radi, že môžeme ponúkať tieto nesmierne zdravé oleje, múky a nátierku z Raslavíc a ak ti záleží na tom čo ješ, určite by si mal do svojho jedálnička zaradiť aj produkty od Jarinovcov.

Zoznam produktov:

Makový olej 250ml

Maková múka 500g

Olej z vlašských orechov 250ml

Múka z vlašských orechov 500g

Nátierka z vlašských orechov 220ml

Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé  od počasia a zásob.