Jozef

Chýry o úžasných zemiakoch od pána Jozefa sa dostali aj k nám a preto sme sa rozhodli, že si ich budete môcť zabezpečiť aj vďaka našim debničkám.  Spolu zo svojou rodinkou žije v pôvabnej dedinke Vyšný Žipov, ktorá je synonymom dediny, kde si všetci navzájom pomáhajú.

Krásnym príkladom je aj pán Jozef, ktorý je všade tam, kde sú potrebné jeho šikovné ruky a dobré srdce. Keď je potrebná pomoc, či už pri pílení stromov, čistení  obecného odpadu, alebo len keď niekto potrebuje požičať traktor, vtedy sa každý obráti na Jozefa. Viem o tom svoje, keďže som vďaka svojim nesporným jazdeckým kvalitám zapadol s autom niekoľko kilometrov od najbližšej dediny. Mal som obrovské šťastie, že som bol v blízkosti Vyšného Žipova. Skúste uhádnuť komu som zavolal ako prvému a kto mi prišiel nezištne pomôcť . Áno, hádate správne, pán Jozef. Do pol hodiny bol so svojim traktorom pri mojom zapadnutom aute a ihneď ma vytiahol. Neviem si predstaviť, čo by som urobil keby neprišiel.

Jeho povahové vlastnosti sa preniesli aj do práce so zemou. K pestovaniu pristupuje s láskou a sedliackym rozumom, kde využíva svoje dlhoročné skúsenosti. Keď ochutnáte zemiaky zo Žipova, určite pocítite ten rozdiel.

Zoznam plodín:

Zemiaky šalátové

Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, lebo tie sú závislé  od počasia a zásob.