Medár

Pán Voľanský z Bardejova sa stal včelárom náhodou. Keď sa pred rokmi prehrabával na pôjde rodičovského domu medzi starými vecami, objavil zabudnutý úľ. Obstaral si jednu včeliu rodinu a začal ako samouk včeláriť. Mal dvoch výborných učiteľov od ktorých sa naučil základným grifom a potom už išiel vlastnou cestou a založil si včeliu farmu.

Revírom pána Voľanského sú najčistejšie prírodné oblastí Čergovského pohoria, kde sú veľmi vhodné bioklimatické podmienky na produkciu jedného z najkvalitnejších medov na svete. To, že sú jeho medy všestranne vynikajúce potvrdili mnohé zlaté medaily zo svetových výstav. V roku 2007 bol jeho medovicový med uznaný dokonca ako referenčný, teda porovnávací med pre ideálny jedľovo  – medovicový med na svetovom sympóziu o medovicových medoch. 2011 bol rok, kedy Slovenská akadémia vied robila klinické testy pri ktorých zistila, že jedľová medovica od pána Voľanského má lepšie antibakteriálne účinky a je vhodnejšia na medicínske účely ako svetovo uznávaný medicínsky med Manuka z Nového Zélandu.

Medy spĺňajú najprísnejšie veterinárne požiadavky a sú bez akýchkoľvek úprav v 100% prírodnom stave v akom sa používajú na našom území už od nepamäti. Rodinná včelia farma Medar je teda unikátna svetovo uznávaná značka kvality, ktorá pozitívne propaguje Slovensko a my máte tu česť, že ich medy môžeme ponúkať v našich debničkách. Preto neváhaj a skús aj ty tieto neuveriteľne zdravé a chutné medy.

Zoznam produktov: 

Jedľová medovica 950g

Med kvetový 950g

Med pastový 950g

Med lesný zmiešaný 950g

Medový krém 480g, 250g

Medy nie sú homogenizované

Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých druhov medu, lebo tá je závislá na znáškových možnostiach včiel v danom roku.