Olej z vlašských orechov

Plodiny

Olej z vlašských orechov

Dostupnosť: Január – December

Farma: Jarinovci

Po vylisovaní dostaneš z vlašských orechov olej, ktorý je jeden z najdokonalejších a najvýživnejších olejov vôbec. Je vhodný pre diabetikov, či celiatikov, ochraňuje srdce a cievny systém, detoxikuje organizmus, ale aj zlepšuje pamäť. Lieči kožné ochorenia ako lupienka, ekzém, alebo akné a málokto vie, že je súčasťou prírodnej kozmetiky a často sa používa pri opaľovaní, pretože zvlhčí pokožku.

Naštartuje metabolizmus, napomáha proti nepríjemnému nadúvaniu a navyše, ak trpíte hnačkou, tú dokáže olej z vlašských orechov napraviť a opačne, ak trpíte zápchou, normalizuje stolicu. Navyše tento olej normalizuje činnosť štítnej žľazy a má priaznivé účinky na pečeň, žlčník, na dýchacie cesty a látkovú výmenu. Má vysoké percento dobrého tuku, je zdrojom bielkovín, vitamínu E, B1, B6, ale aj fosfóru, horčíka a selénu.

Po otvorení by mal byť skonzumovaný do dvanástich mesiacov. Užívaj ho nalačno pred raňajkami a pred večerou a to po 1 ČL Nemal by sa variť, ani zohrievať a je výborný do studenej kuchyne, či už do šalátov, jogurtov alebo omáčok.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.