Paradajky

Plodiny

Paradajky

Dostupnosť: Júl – September

Farma: Jaroslav 

Táto obľúbená zelenina je veľmi zdravá, pretože obsahuje mnoho antioxidantov, vitamínov, ale aj minerálov. Strava, ktorá je bohatá na antioxidanty zabraňuje civilizačných chorobám ako je rakovina. Prostredníctvom vitamínu C, ktoré paradajky obsahujú rýchlejšie regenerujeme a lepšie zvládame stres. Paradajky sú úžasným zdrojom minerálnych látok ako horčík, vápnik, fosfor, či med. Veľmi dôležitou látkou je lykopén, ktorý dodáva paradajkám ich farbu. Ide o silný antioxidant, ktorý hrá významnú úlohu pri prevencii rakoviny a srdcovo-cievnych ochoreniach. Tepelne upravené poskytujú dvakrát viac lykopénu než surové.

Zlepšujú trávenie, činnosť čriev, majú antibiotický účinok a bránia rozmnožovaniu plesní. Zlepšujú krvotvorbu, posilňujú srdce a chránia pred vysokým krvným tlakom.

V neposlednom rade sú zdrojom sú zdrojom látok, ktoré zlepšujú náladu a podporujú dobrý spánok.

 

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.