Reďkovka

Plodiny

Reďkovka

Dostupnosť: Jún – Október

Farma: Dominik

Táto lahodná chuťovka nabitá zdravím prinesie na jar vítané oživenie tvojho jedálneho lístka. Obsahuje pozoruhodné množstvo vitamínu C nevyhnutného pre odolnosť organizmu voči chorobám, zabezpečuje ochranu proti srdcovým chorobám, pôsobí priaznivo na tvoj zrak, ale aj na pamäť, postreh a koncentráciu.

Vďaka kyseline listovej ti zabezpečí hebkú a zdravú pleť. Pri tom ako chrumkáš reďkovku sa uvoľňujú liečivé oleje a silice, ktoré spôsobujú pikantnú chuť a pôsobia preventívne proti infekciám, dezinfikujú sliznicu nosa a liečia prechladnutie.

Pravidelnou konzumáciou reďkoviek môžeš účinne likvidovať baktérie a plesne vzniknuté nesprávnym stravovaním. Sú bohaté na vlákninu, ktorá podporuje činnosť čriev, čím sa rýchlejšie vylučujú škodlivé látky. Už odpradávna sa reďkovka používala ako prevencia tvorby žlčových, obličkových a močových kameňov. Určite oceníš, že obsah tuku je v reďkovke zanedbateľný, preto ju môžeš bez problémov použiť pri znižovaní hmotnosti.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.