Rukola

Plodiny

Rukola

Dostupnosť: Jún – Október

Farma: Dominik

Listy rukoly vyzerajú podobne ako listy púpavy. Ukrýva v sebe veľa vitamínov a účinných látok, ktoré pozitívne vplývajú na zdravie človeka.

Vďaka nízkemu kalorickému obsahu je rukola veľmi vhodným doplnkom stravy pri najrôznejších diétach. Neobsahuje tuk ani sacharidy. Je prospešná pre zdravie nielen vďaka vitamínom a minerálom, ale aj obsahu bielkovín a vlákniny. V rukole je viac vitamínu C a betakaroténu ako v iných listových zeleninách. Obsahuje unikátne množstvo vitamínu K, ktorý zabraňuje poškodeniu mozgových neurónov a je dôležitý pre pevné a zdravé kosti. Zvyšuje tvorbu glykoproteínov potrebných pre normálnu zrážanlivosť krvi, čo ti môže pomôcť najmä ak často trpíš krvácaním z nosa alebo silným menštruačným krvácaním.

Má silné detoxikačné  a antiseptické účinky, normalizuje hladinu cukru v krvi a pomáha pri prečistení pečene. Vlastnosti, ktoré má reďkovka, platia rovnako aj pre rukolu, čiže sú si teda vo väčšine pozitív blízke.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.