Uhorky

Plodiny

Uhorky

Dostupnosť: Júl – August

Farma: Viktor

Zdravé, osviežujúce a chutné uhorky sú u nás veľmi obľúbené. Rozoznávame dva typy – hrubšie poľné uhorky s drsnejšou šupkou a skleníkové uhorky, ktoré sú dlhé a štíhle.

Uhorky sú tvorené z 95% vodou, vďaka čomu majú hydratačné a čistiace účinky. Napomáhajú pri chudnutí, pretože neobsahujú veľa kalórií. Sú zdrojom vitamínov skupiny B, vitamínu C, ale aj erepsínu, enzýmu ktorý ničí baktérie, čistí črevá a pomáha pri trávení bielkovín. Pre vysoký obsah draslíka sú cenené ako liek proti srdcovým chorobám a vysokému krvnému tlaku. Ich konzumáciou zabránime páleniu záhy a ich pravidelnou konzumáciou zabránime vzniku obličkových kameňov. Sú vhodné ako liek proti artitíde a napomáhajú pri zápaloch močového mechúra.

Uhorková šťava lieči zapálenú pokožku pri ekzéme a lieči následky slnečného úpalu. Na opuchy a zápaly očí sú výborné plátky uhorky, ktoré na nich iba priložíme a necháme pôsobiť niekoľko minút.

Kalendár dostupnosti

V tejto časti nájdeš rozpis plodín na celú sezónu podľa jednotlivých mesiacov. Po kliknutí na niektorý mesiac sa zobrazia plodiny, ktoré by mali byť v tom čase dostupné. Zoznam sa priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové produkty. Je možné, že nedokážeme zabezpečiť nepretržitú dostupnosť všetkých produktov, ktoré sú závislé od počasia a zásob.